.: Zastosowanie

System ELEKTRA SelfTec chroni nawet w najbardziej surową zimę: rynny, rury spustowe, zawory, siłowniki i inne elementy podatne na uszkodzenia w wyniku oddziaływania niskiej temperatury. Nie musimy obawiać się popękanych rur, zaworów, sopli lodu zwisających z rynien, niedrożnych rur spustowych itp. Z systemem ochrony ELEKTRA SelfTec nie trzeba martwić się o rury wodociągowe czy zawory w nie ogrzewanych pomieszczeniach oraz na zewnątrz budynku. Praca systemu SelfTec opiera się na zjawisku samoregulacji przewodów grzejnych.

Przewody Grzejne Selftec

.: Charakterystyka

System ELEKTRA SelfTec chroni rurociągi z wodą, zawory, rynny, siłowniki i inne podatne na uszkodzenia w wyniku oddziaływania niskiej temperatury elementy nawet w najgorszą zimową pogodę. Z systemem ochrony ELEKTRA SelfTec nie musisz martwić się o rury z wodą czy zawory w nie ogrzewanych pomieszczeniach swojego domu jak również na zewnątrz.

.: Samoregulacja

Zjawisko samoregulacji przewodów grzejnych to zdolność wydzielania przez przewód zmiennej ilości ciepła (mocy) w zależności od warunków otoczenia (temperatury). Na rysunku możemy zaobserwować zależność temperatury przewodu od temperatury rury. W przypadku załączania systemu, gdy rura jest jeszcze zimna, przewód grzejny „rozgrzewa się” wydzielając większą moc.

I odwrotnie, podczas nagrzewania się rury wydziela ona więcej ciepła, tym samym przewód pracuje z mniejszą mocą i zaczyna „stygnąć”. Regulacja ciepła wydzielanego przez przewód na zewnątrz odbywa się samoczynnie, dzięki temu przewód może nachodzić na siebie, nie musi być nadmiernie izolowany i jego ułożenie może podlegać ciągłym modyfikacjom. System ochrony ELEKTRA SelfTec dostosowany jest do typowego napięcia zmiennego w sieci jednofazowej ~ 230V. Badania i symulacje systemu ELEKTRA SelfTec potwierdzają wygodę i pewność dla użytkowników.

.: Komfort Użytkowania i Pracy Systemu

System ochrony przeciwzamarzaniowej ELEKTRA SelfTec pracuje zawsze, kiedy występuje taka potrzeba. Nie trzeba martwić się o niespodziewane zmiany pogody i temperatury. System samoczynnie dostosuje temperaturę przewodu do chronionego obiektu w taki sposób, aby nie uległ on uszkodzeniu zarówno od zbyt niskiej temperatury otoczenia, jak i za wysokiej temperatury przewodu grzejnego.